Roma’da kalınacak yerler ve konaklama seçenekleri

Yaz aylarında, İtalya’nın her yerinde olduğu gibi Roma’da da konaklama bir problem. Ancak kentte birçok hostel ve bad & breakfast bulunması nedeniyle bu problem, o kadar da büyük bir problem değil. Ama yine de, Roma’ya gelmeden birkaç gün önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

roma-da-kalinacak-yerler

Özellikle Termini bölgesinde birçok hostel bulunmakta. Fiyatlar yaza doğru hissedilir şekilde artıyor. Burada size birkaç öneri sunuyorum. Ancak bu fiyatlardan daha iyi fiyatlar bulmanız olası.

Bir de son olarak geçtiğimiz yıl, tüm Roma’da uygulanmaya başlanan bir vergi var. Yaklaşık gecelik olarak 2-3 Avro olan bu vergiyi herkes vermek zorunda. Bu vergi, gecelik olarak uygulanıyor.

The Yellow Hostel

Via palestro, 44; +39 06 49 382 682; 31€

Yellow Hostel, Avrupa’nın en iyi hostelleri arasında gösteriliyor. Fiyatı biraz pahalı, ama hostelin atmosferi bu fiyatı haklı çıkarıyor. Eğer Roma’da eğlenmek istiyorsanız, konaklamanız gereken hostel burası.

Hostelin bulunduğu lokasyon da oldukça iyi. Hostel, Termini İstasyonuna oldukça yakın. Hostelde curfevv uygulaması yok, bedava internet ve WiFi bulunuyor, içinde ufak bir bar ve restoran var.

Youth Station

Via Livorno 5, +39 06 44 29 2471; 24€

Piazza Livorno üzerinde bulunan bu hostel, fiyat / performans açısından oldukça ekonomik. Hostelde yatakhane seçeneğinin yanında özel oda seçeneği de bulunuyor. Ayrıca hostelde mutfak, bedava internet ve wifi, klima ve TV bulunuyor. Hostelin tek kötü tarafı, fiyata kahvaltının dahil olmaması.

Funny Palace

Via Varese 33/31, +39 06 44 70 35 23; 28€

Funny Place, Roma’daki en iyi hosteller-den biri. Termini’ye yakın olan hostelde bedava internet ve eğer üç geceden fazla kalırsanız bedava çamaşır yıkama hizmeti var. Hostelde curfew uygulaması bulunmuyor ve kredi kartları geçmiyor.

Ciak Hostel

Viale Manzoni, 55; +39 06 77076703, 21€

Termini istasyonuna yakın olan bu hostel sinema dekorasyonlarıyla süslenmiş. Odalar temiz, personel yardımcı. Hostel-ler açısından pek de ekonomik olmayan Roma’da ekonomik bir alternatif.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir