Paris’de eğlence ve gece hayatı

Paris, Avurpa’nın en eğlenceli kentlerinden biri. Paris’te etnik müziklerden caza, klasik müzikten elektronik müziğe, birçok müzik çeşidi dinlemeniz mümkün. Özellikle yaz aylarında eğlenmek için efor sarfetmenize gerek yok. Zira Paris, sokak sanatçılarıyla sanatın birçok dalının sokaklarda yaşandığı bir kent. Bunun için benim favorim, Paris’in bence en güzel köprülerinden biri olan Pont des Arts. Ama yine de özel etkinlikler için Pariscope gazetesine bakmanızda fayda var. Paris gece kulüpleri ilginizi çekebilir.

paris-de-gece-hayati

Pont des Arts

Louvre’un hemen yanındaki bu yaya köprüsü, özellikle bahar ve yaz aylarında Paris’in en güzel köşelerinden biri haline geliyor. Piknik sepetleriyle köprüye gelen Parisli gençler akşam vakti köprü üstünde muhabbet edip şarap içiyorlar. Siz de onlara katılabilir, köprü üzerinde dünyanın dört bir yanından gelmiş müzisyenlerin performanslarını izleyebilirsiniz.

25 Est

Place de la Bataille de Stalingrad, 10, Metro: Jaures

Burası bir restoran. Ama harika bir terası bulunuyor. Aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinden gelen müzisyenler için konserler düzenleniyor. Bir bardak biranın fiyatı yaklaşık olarak 5€.

Chez Ade!

Rue de la Graııge aux Belles, 10

Canal St.Martin, Paris’in en göze köşelerinden biri haline geldi. Bu mekân da bu bölgede sıcak atmosferi ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Eğer şarap eşliğinde caz dinlemek istiyorsanız, burası ideal.

La Fourmi

Rue des Martyrs, 74 Burası hem turistler hem de Parisliler için popüler mekânlardan biri. Bir bardak biranın fiyatı yaklaşık 3€. Geceye başlamak için iyi bir alternatif olabilir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir