İzmir’de nerede kahvaltı edilir?

izmir-kahvalti-mekanlari
Ege Bölgesi’nin incisi İzmir, bir sahil şehri olması sebebi ile çok fazla kahvaltı seçeneğine sahiptir. İzmir’de özellikle haftasonları keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. İzmir’de kahvaltı yapılabilecek yerler özellikle İnciraltı Sahil, Kordon Boyu, Mavişehir, Alsancak, İnciraltı Bahçerarası’dır.

Şimdi bu kahvaltı mekanlarını tek tek inceleyelim:

Alsancak Kordon Boyu : Kordon boyunca bulunan cafe/barlar her sabah kahvaltı imkanları vermektedir. Kordon Boyu’nda kahvaltı edebileceğiniz fiyat/performans bakımından uygun yer sayısı ise sınırlıdır. Sunset, Manje, Sebo kahvaltı edebileceğiniz güzel mekanlarımızdandır.
alsancak-kordonboyu-kahvalti-mekanlari

İnciraltı Sahil: Üçkuyular iskesinden sadece üç dakika uzaklıkta bulunan İnciraltı Sahilinde kahvaltı yapabileceğiniz bir çok kafe bulunmaktadır. Bu kafelerden en güzelleri ise  Turkuz tesisleri, Hacı’nın Yeri, Cafe Loja’dır.
inciralti-sahil-kahvalti-mekanlari

İnciraltı Bahçelerarası : Balçova halkının çok yoğun olduğu yerlerden biride İnciraltı Bahçelerarası’dır. Burada inanılmaz lezzetli köy kahvaltıları yapabilir, sessizliği ve huzurun tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca buradaki kafelerin fiyatlarıda oldukça uygun. Ekonomik kahvaltı ucuz kahvaltı seçenekleri bir hayli fazla.
inciralti-bahcelerarasi-kahvalti-mekanlari

Mavişehir – Karşıyaka : Mavişehir sahil üzerinde çok fazla kahvaltı mekanı bulunmuyor. Ancak cadde üzerinden bir kaç sokak içeri girdiğinizde kahvaltı mekanlarına rastlayabilirsiniz.
mavisehir-karsiyaka-kahvalti-mekanlari

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir